Drzewa w centrum miasta. Strata bezpowrotna? – Porozmawiajmy o mieście

W poniedziałek 13 marca o 17.30 zapraszamy do Ratusza na trzecie „Rozmowy o mieście”. Naszym gościem będzie Wojciech Januszczyk. Czy wycinka drzew zawsze jest zła? Czy są sytuacje, kiedy jest potrzebna? Ile jest warte drzewo w mieście? Jak zrekompensować jego stratę?

Drzewa. To kolejny temat, który w naszym codziennym życiu, pełnym spraw ważnych, jest …..nieważny. A przecież drzewa i ludzie to najwyżej zorganizowane organizmy w swoich królestwach. Czy są w stanie egzystować obok siebie?

Zapraszamy na spotkanie „Drzewa w centrum miasta. Strata bezpowrotna?”: poniedziałek, 13 marca 2017, godz. 17:30, Ratusz, Plac Łokietka 1, s.24, II piętro.

Dziś nie ma wątpliwości, że drzewa usuwane ze ścisłego centrum miasta tracimy bezpowrotnie. Zastępuje je beton inwestycyjny. Każdy jest w stanie znaleźć usprawiedliwienie jeśli na jego drodze stanie drzewo. A my? nas to nie dotyczy?

W czasie pędu do wycinania wszystkiego co rośnie i jest zielone, chcemy na spokojnie porozmawiać o drzewach w mieście. Czy wycinka drzew zawsze jest zła? Czy są sytuacje, kiedy jest potrzebna? Ile jest warte drzewo w mieście? Jak zrekompensować jego stratę? Jak wprowadzać drzewa do centrów miast i jak z nimi postępować?

O tym wszystkim będziemy rozmawiać podczas trzecich rozmów o mieście. Naszym gościem będzie Wojciech Januszczyk.

Wojciech Januszczyk – architekt krajobrazu, absolwent i pracownik naukowy Instytutu Architektury Krajobrazu KUL, współwłaściciel Garden Concept Architekci Krajobrazu, inspektor Nadzoru Terenów Zieleni i Biegły Sądowy, drwal pilarz. Posiada duże doświadczenie w zakresie prowadzenia procesów inwestycyjnych w architekturze krajobrazu.

Na fotografii powyżej: fragment aranżacji ogrodowej Wojciecha Januszczyka Protest Garden III „ Nasadzenia przestępcze” na Festiwalu Ogrodów w Bolestraszycach (2016).

Rozmowy o mieście 2017 są inicjatywą Forum i Rady Kultury Przestrzeni z okazji 700 lecia Lublina, zaplanowaną jako comiesięczne, otwarte spotkania, na których po krótkiej prezentacji zapraszamy do pytań i swobodnej dyskusji o przyszłości naszego miasta.

Źródło: http://ulublin.eu/inne/3-rozmowy-o-miescie-drzewa-centrum-miasta-strata-bezpowrotna/

Advertisements

About Szymon Qavtan Furmaniak

Szymon Furmaniak - społecznik z Dziesiątej. Bibliotekarz, rowerzysta, gracz rowerowego polo, członek Partii Razem.
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s