Dla Teatru Andersena można wyburzyć kawałek Domu Kultury Kolejarza

Miasto zleca nowy projekt przebudowy Domu Kultury Kolejarza dla Teatru Andersena. Poprzedni trafi do kosza, bo jego realizacja byłaby za droga. Wczoraj Ratusz ogłosił przetarg na nowy, który zakładać ma wyburzenie części gmachu przy ul. Kunickiego.

[…] dokumentacja, która kosztowała 380 tys. zł po prostu trafi do kosza.

[…] Ratusz zamawia nową dokumentację i wczoraj ogłosił przetarg na jej sporządzenie. Urząd Miasta dopuszcza, by projekt przewidywał wyburzenie części budynku i wzniesienie w tym miejscu nowego. Jak duża część starego Domu Kultury Kolejarza może zostać zrównana z ziemią? – Projektanci mają wolną rękę – mówi Dziuba. – Ale muszą się trzymać założenia, że koszt robót nie może przekroczyć 5 mln euro.

Założeń jest więcej. Miasto wymaga m.in. sceny z czterema zapadniami (każda o wymiarach 9,6 m na 2 m) oraz „szufladową” widownią na 250 osób, kameralnej sceny (110 mkw.) z widownią dla 100 osób, jak też wielofunkcyjnej sali (80 mkw.) do prób czytanych. Opisane są też wymogi, co do garderób, stolarni, farbiarni, magazynu lalek i kostiumów, czy też szatni dla widzów. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. A całość zaprojektowana tak, by na działce zostało miejsce na dobudowanie w przyszłości biblioteki, czy Biura Obsługi Mieszkańców.

[…] Centrum Sztuki Dzieci (to oficjalna nazwa inwestycji). Komplet dokumentów ma być gotowy za niecały rok, a budowa (o ile będzie za co) może się zacząć w roku 2018.

Źródło: http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/dla-teatru-andersena-mozna-wyburzyc-kawalek-domu-kultury-kolejarza,n,1000183969.html

Advertisements

About Szymon Qavtan Furmaniak

Szymon Furmaniak - społecznik z Dziesiątej. Bibliotekarz, rowerzysta, gracz rowerowego polo, członek Partii Razem.
This entry was posted in Artykuły z gazet and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s