Spotkanie z muzyką w przestrzeni miejskiej – 27.08 Łukasińskiego

Spotkanie w ramach projektu “Podwórka Tematyczne” finansowanego z budżetu obywatelskiego.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z duetem Federico Pozzer/Jacek Chmiel.

Poznali się na studiach w Holandii, gdzie bardzo szybko wytworzyło się między nimi muzyczne porozumienie. W naszej przestrzeni zaprezentują jazzowe standardy, z szeroko rozumianą otwartością i spontanicznością.

Federico Pozzer – urodzony w Schio (Włochy), swoją edukację muzyczną rozpoczął jako dziecko, w klasycznej szkole muzycznej. Po jej ukończeniu, w wieku 15 lat jego zainteresowania rozszerzyły się w kierunkach muzyki rockowej i improwizowanej. W 2008 roku jego zespół rockowo – eksperymentalny Fool Around dostał się do finału konkursu “The Wall” w Malo. Z najwyższą notą ukończył fortepian jazzowy w konserwatorium w mieście Vicenza. Studiował także w Price Claus Conservatoire, gdzie swoje umiejętności rozwijał pod okiem nauczycieli z Holandii oraz Nowego Jorku.
Miał możliwość grania z takimi muzykami jak: Michael Moor, Alex Sipiagin, Michele Calgaro, Michele Polga, Ettore Martin.
Występował na festiwalach: The Sound of Music Groningen, Padova Jazz Festival, Novi Sad Jazz Festival, Vicenza Jazz, La Fabbrica del Jazz. Brał udział w warsztatach Siena Jazz Summer Workshop oraz Copenhagen Composition Camp.
Współtworzy: BAU, Falga, Zanzara, Hip Bop Trio, Sitting Bull, Federici, Cząstki Elementarne.

Jacek Chmiel – improwizator oraz kompozytor grający na gitarze. Studiował na kierunkach jazzowych w Polsce i Holandii. Kontynuuje swoją edukację w Konserwatorium w Wenecji, gdzie skupia się na wolnej improwizacji, oraz muzyce współczesnej. Brał udział w wielu warsztatach poświęconych muzyce jazzowej, improwizowanej. Współpracuje z artystami z Polski i zagranicy.
Współtworzy BAU (IT, PL), CCCTrio (IT, PL), Poleshift Project (PL), Cząstki Elementarne (PL,SRB,IT). Koncertował głównie w Polsce i we Włoszech. Nie stroni od współpracy z artystami reprezentującymi inne dziedziny sztuki.

Źródło i więcej informacji:
https://www.facebook.com/podworkatematyczne
https://www.facebook.com/events/1468472770122989/?ref=1&feed_story_type=279&action_history=%5B%7B%22surface%22%3A%22permalink%22%2C%22mechanism%22%3A%22surface%22%2C%22extra_data%22%3A%5B%5D%7D%5D

Lokalizacja: https://www.google.pl/maps/@51.2101382,22.5823826,3a,75y,161.54h,59.67t/data=!3m6!1e1!3m4!1sfBM5G6rvleVJ8IlBRl-q4Q!2e0!7i13312!8i6656

Advertisements

About Szymon Qavtan Furmaniak

Szymon Furmaniak - społecznik z Dziesiątej. Bibliotekarz, rowerzysta, gracz rowerowego polo, członek Partii Razem.
This entry was posted in Budżet Obywatelski and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s