Świętochowskiego do remontu, ale z zachowaniem kocich łbów

Rada Dzielnicy Dziesiąta pragnie poinformować, że Mieszkańcy ulicy Świętochowskiego (odcinek od ul. Mickiewicza do ul. Kruczkowskiego) postanowili powalczyć o remont swojej ulicy. I nie byłoby w tym niczego niezwykłego gdyby nie fakt, że Mieszkańcy zdecydowali o zachowaniu oryginalnej nawierzchni jezdni (kocie łby).
Rada wyraża głębokie uznanie dla świadomości i troski o zachowanie unikalności tego zakątka Dzielnicy (ulica obsadzona szpalerem kasztanowców jest wyjątkowa w skali całego miasta).
Na dostrzeżenie zasługuje również fakt, że Mieszkańcy są świetnie zorganizowani – w szybkim tempie wystąpili do Prezydenta Lublina, szybko zebrali podpisy osób zainteresowanych remontem.
Inicjatywa jest wspierana przez Miejskiego Konserwatora Zabytków – Pana Huberta Mącika, który był obecny na spotkaniu z Zastępcą Prezydenta odpowiedzialnego za inwestycje w Lublinie, na którym samorząd dzielnicy przedstawił sprawę Mieszkańców ulicy Świętochowskiego.
Wierzymy, że działając wspólnie, uda się poprawić codzienną użyteczność ulicy nie niszcząc jej historycznego charakteru.

Źródło: https://www.facebook.com/RadaDzielnicyDziesiata/posts/988913174474481

Mam nadzieję, że chodniki też będą wyremontowane, ale z zachowaniem dużych płyt chodnikowych. Małe kostki brukowe bardzo szybko stają się nierówne, a nawet świeżo po remoncie są nieprzyjazne dla osób z wózkami dziecięcymi czy inwalidzkimi, kobiety na obcasach też narzekają na kostkę brukową. Duże płyty chodnikowe to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie.

Pozostawienie kocich łbów gwarantuje zachowanie uroku tej okolicy, zapewni też bezpieczeństwo – kierowcy bardzo rzadko przekraczają dozwolone w tym miejscu 30km/h. A może warto zawalczyć o zmianę organizacji ruchu na “Strefę zamieszkania”?

Bardziej funkcjonalny byłby może asfalt, po którym można by jeździć na rolkach, ale pewnie przebudowa na ulicę asfaltową byłaby droższa i wymagałaby dodatkowo budowy progów zwalniających.

Advertisements

About Szymon Qavtan Furmaniak

Szymon Furmaniak - społecznik z Dziesiątej. Bibliotekarz, rowerzysta, gracz rowerowego polo, członek Partii Razem.
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s