Dolina Czerniejówki

Tak jak informowałem wcześniej, spotkałem się z Panią Hanną Pawlikowską z Wydziału Ochrony Środowiska i na wizji lokalnej porozmawialiśmy o tym jak jest i co z tym można zrobić.

2014-10-15-1433

Pani Pawlikowska nie mogła niczego obiecać. Stwierdziła tylko, że Dolina Czerniejówki ma ogromny potencjał, który warto byłoby wykorzystać. Mam nadzieję, że będzie mogła zająć się tym tematem w ramach swoich obowiązków i reszta Wydziału Ochrony Środowiska też podchwyci ten temat.

Może się okazać niestety, że niezagospodarowany aktualnie teren w Dolinie Czerniejówki to w dużej mierze działki prywatne (co widać np. na zdjęciu, gdzie część roślin była wykoszona, a działka sięga niemal samej rzeki) i działania Urzędu Miasta mogą ograniczyć się do jedynie 2m od brzegu rzeki, ale dobre byłoby nawet tyle.

My jako mieszkańcy musimy pamiętać o tym, by przypominać Radzie Dzielnicy oraz naszym przedstawicielom w Radzie Miasta o naszych potrzebach, także związanych z zagospodarowaniem Doliny Czerniejówki – co jak pokazuje teren brzegu po stronie Kośminka jest możliwe.
Trzeba też abyśmy trzymali rękę na pulsie w sprawie projektu rewitalizacji doliny rzeki Bystrzycy – który może także być rozbudowywany o doliny Czerniejówki i Czechówki.
Póki co zachęcam też do kontaktu z Wydziałem Gospodarki Komunalnej, by zmusić ich do posprzątania Doliny Czerniejówki, a jest to konieczne.

Advertisements

About Szymon Qavtan Furmaniak

Szymon Furmaniak - społecznik z Dziesiątej. Bibliotekarz, rowerzysta, gracz rowerowego polo, członek Partii Razem.
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s