Idźcie, głosujcie, poprawiajcie Lublin!

Gazeta Wyborcza zrobiła zestawienie 8 projektów, które poleca ich redakcja uwadze czytelników. Wśród wybranych pomysłów znalazł się także M-250 dotyczący Dziesiątej.

Dzielnica “odczarowanych” podwórek

Karolina Koguciuk jest animatorką kultury i mieszka na Dziesiątej. przed wojną to była bogata dzielnica, gdzie swoje domy budowali m.in. inżynierowie zatrudnieni w dyrekcji PKP. Po wojnie Dziesiąta podupadła. Największe inwestycje omijały Kunickiego i boczne uliczki. Najlepszym przykładem degradacji jest gmach VI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Mickiewicza. Co prawda w ostatnim czasie doczekał się tzw. termomodernizacji, jednak szkoła wciąż nie ma porządnego boiska.
-Tak dalej być nie może. Na Dziesiątej młodzi ludzie wieczorami nie mają się gdzie podziać. Na początek ze znajomymi chcemy “odczarować” sześć podwórek. Przy pomocy animatorów kultury i wolontariuszy chcemy zmienić stare, brzydkie i zapomniane miejsca w estetyczną i ciekawą przestrzeń do zabawy i spędzania czasu – opowiada Karolina Koguciuk.
I dodaje: -Jeśli udostępnimy ludziom przestrzeń, pokażemy, jak mają o nią dbać, pomysły dotyczącego tego, jak podwórko ma funkcjonować, będą powstawać jeden po drugim. Jego “odczarowanie” to także świetna okazja do lepszego poznania się, integracji, wykorzystania potencjałów drzemiących w ludziach i miejscach.

Źródło: Idźcie, głosujcie, poprawiajcie Lublin!, Gazeta Wyborcza, 20.09.2014r., s 8-9.

Advertisements

About Szymon Qavtan Furmaniak

Szymon Furmaniak - społecznik z Dziesiątej. Bibliotekarz, rowerzysta, gracz rowerowego polo, członek Partii Razem.
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s