Relacja z XX Posiedzenia Rady Dzielnicy Dziesiąta

XX Posiedzenie Rady Dzielnicy Dziesiąta odbyło się 18.09.2014r.

Jedna z mieszkanek ul. Mireckiego podziękowała Radzie za pomoc w wywarciu nacisku na służby porządkowe, by te swoimi częstszymi patrolami okiełznały trudną młodzieży, która odwiedzała okolicę bloków.
Radni poradzili też, by mieszkańcy poprosili Straż Miejską o sprawdzenie stanu placu zabaw przy ul. Mireckiego, by może poprzez negatywną opinię zmotywować administrację do remontu placu zabaw.

Przewodniczący Krupiński przedstawił ulotkę zachęcającą do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Podkreślał, że pozyskał na ten cel prywatnego sponsora. Na ulotce jednak “Marcin Krupiński – Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Dziesiąta” i w dyskusji w grupie na Facebooku zarówno sama treść ulotki jak i ta informacja o publicznej funkcji p. Krupińskiego budzi kontrowersje.
Pan Krupiński podczas omawiania ulotki podkreślał, że chodziło mu w niej o “równomierne rozlokowanie na dzielnicy”, zaspokojenie “różnych środowisk, różnych miejsc”, chodziło o “różnorodność” i jest to “autorski wybór”, który był konsultowany z dyrektorami szkół.
Ulotka zawiera 8 projektów (3 duże [z 4 dla Dziesiątej w ogóle oraz 5 małych [z 9 dla Dziesiątej]).

Radny Tomasz Pitucha zachęcał do głosowania na projekt dotyczący sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Diamentowej i Krochmalnej, mówił też, że stara się o obniżenie cen za śmieci i zachęcał do udziału w wyborach zarówno do Budżetu Obywatelskiego jak i Samorządowych.

Rada z pozostałych swobodnie środków rezerwy celowej zadecydowała zwiększyć środki na cel kampanii “Aktywna Jesień na Dziesiątej” kwotą 3 tysięcy złotych.

Jedna z Radnych apelowała o utworzenie przejść dla pieszych na ul. Wojennej.

Radna Daniewska mówiła, że w przygotowaniu jest prezentacja dotycząca tego co działo się na naszej dzielnicy w ciągu ostatniej kadencji Rady Miasta, mają znaleźć się w niej m.in. inwestycje.

Radna Buchwald prosiła o zainspirowanie władz VI Liceum, by w dzień Sprzątania Świata zmobilizować uczniów do sprzątania terenu wokół stadionu Sygnału.

Przewodniczący Krupiński poinformował, że będzie startował w wyborach samorządowych z drugiego miejsca na liście Platformy Obywatelskiej. Sygnalizował, że będzie prosił radnych o pomoc poza ciałem Rady Dzielnicy.

Advertisements

About Szymon Qavtan Furmaniak

Szymon Furmaniak - społecznik z Dziesiątej. Bibliotekarz, rowerzysta, gracz rowerowego polo, członek Partii Razem.
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s