Lasek przy stadionie Sygnału

Dzisiaj rozmawiałem z kierownikiem zarządzającym terenem VI Liceum w kontekście ogrodzenia lasku i planów na jego zagospodarowanie.

Zapytałem przede wszystkim czy VI Liceum chciałoby się pozbyć lasku na rzecz gminy. Dostałem odpowiedź, że szkoła już o to zabiegała, ale z racji braku planu zagospodarowania przestrzennego jest to niemożliwe.

VI Liceum jeśli będzie budowało nowe ogrodzenie chce nim objąć także lasek, ale teren ten w trakcie dnia ma być otwarty dla mieszkańców, chodzi tu przede wszystkim o czystość tego terenu, która aktualnie pozostawia wiele do życzenia. Co jest też skutkiem tego, że w okolicy brakuje koszy na śmieci.

Innym pomysłem na teren lasku jest basen. Basen bez zjeżdżalni i innych dodatków wg kierownika może się zmieścić w tym miejscu, co byłoby bardzo dobrą inwestycją, której brakuje na Dziesiątej.

Pożyjemy, zobaczymy. Póki co VI Liceum nie stać na nowe ogrodzenie, więc lasek pozostanie w takim stanie jaki jest. Jedyne co możemy robić to apelować o zwiększenie liczby koszy na śmieci i naszą wspólną dbałość o przestrzeń publiczną – nasze wspólne dobro.

Advertisements

About Szymon Qavtan Furmaniak

Szymon Furmaniak - społecznik z Dziesiątej. Bibliotekarz, rowerzysta, gracz rowerowego polo, członek Partii Razem.
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s