Protest mieszkańców przeciw budowie nadajnika telekomunikacyjnego

Witam,
Jutro tj. 5 marca (środa) odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych wsparciem protestu przeciwko budowie nadajnika w okolicy naszych domów. Na spotkaniu zapraszamy naszych Radnych. Uczestnictwo na chwilę obecną potwierdził Pan Radny Miasta Lublin Leszek Daniewski. Rozpoczęcie spotkania zaplanowane jest pomiędzy godziną 16:30-17:00 przy planowanej lokalizacji budowy nadajnika przy ulicy Sierpińskiego 28.

Informacja pochodzi z grupy “Dziesiąta – dzielnica Lublina” na Facebooku, gdzie można przeczytać o szczegółach znanych mieszkańcom w tej sprawie, wywiązała się także dyskusja.

Jeden z mieszkańców uspokaja:

Fala emitowana przez anteny wygląda […] jak zhybrydyzowane orbitale sp3 i owszem części promieniowania o mniejszym natężeniu uderzają w ziemie około 100-200m od nadajnika. Ale nie jest to największa moc, w żadnym wypadku. Największa moc promieniowania rozchodzi się prostopadle do anteny. Jak na rysunku.
Co do badań to ja mogę zaprezentować kilka prac które również owszem mówią, że silne promieniowanie jest szkodliwe, ale w pewnym zakresie, którego to zakresu nie przekraczają anteny jak ta budowana u nas, bo musi ona przestrzegać regulacje UE i GDOŚ. I tyle samo energii pochłania nasz organizm podczas 10 minutowej rozmowy przez telefon. I jeszcze by wyjaśnić – ja nie zarządzam krucjaty by przeciwstawić się wam i zrobić wszystko by ta antena powstała, ta firma i tak postawi antenę – jak nie tutaj to gdzieś indziej i tak czy tak ludzie będą musieli obok niej żyć. Chce tylko tym którzy będą musieli obok niej żyć powiedzieć, że naprawdę zagrożenie wynikające z gęstości mocy fali elektromagnetycznej jest znikome bo bardziej ich organizmy rozgrzeją się i ciśnienie im skoczy podczas całej tej akcji 🙂

PS Gazeta Wyborcza pisze już o tym proteście.

A nasz mieszkaniec dalej uspokaja:

Axel Kobiałka www.who.int/peh-emf/publications/riskpl/en/ Pod tym linkiem jest (po polsku) napisane stanowisko WHO dotyczące promieniowania elektromagnetycznego. Na 16 stronie PDFa jest napisane że nie ma się czego bać

PS protest został zauważony przez Telewizję Lublin, materiał z Panoramy Lubelskiej z 18:30 i 22:00.

Advertisements

About Szymon Qavtan Furmaniak

Szymon Furmaniak - społecznik z Dziesiątej. Bibliotekarz, rowerzysta, gracz rowerowego polo, członek Partii Razem.
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s