Wiadukt na ul. Kunickiego – informacja z GW 27XII2013

Ratusz chce w przyszłym roku przebudować ulicę Kunickiego przy remontowanym przez kolej wiadukcie. Choć PKP PLK nie ma brakujących 3mln zł na inwestycję, to miasto chce zrobić swoją część.

-Mamy informacje od kolejowej spółki, że inwestycja będzie zakończona do końca 2014r. – mówi Karol Kieliszek z ratusza. Dlatego w ostatecznej wersji budżetu Lublina na przyszły rok znalazło się 1,4ln zł na przebudowę ul. Kunickiego.
Ulica będzie obniżona tak, by między jezdnią a sklepieniem tunelu powstała przestrzeń 4,5m. Ulica będzie też poszerzona, by po remoncie auta mogły jechać czterema pasami w obu kierunkach jazdy. Do tego wymieniona będzie nawierzchnia ulicy po obu stronach tunelu.
Ratusz już od dawna jest gotowy do inwestycji. Jeszcze w 2012r. wybrał jej wykonawcę, którym będzie Strabag. Ale ponieważ kolej ma kłopoty z remontem wiaduktu, to Strabag dotąd nie może zacząć przebudowy ulicy. -Jeszcze w tym roku podpiszemy ze Strabagiem trzeci aneks do umowy, wydłużający czas trwania kontraktu – mówi Kieliszek.
Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe ma ogromne problemy z remontem wiaduktu rozpoczętym jeszcze pod koniec 2011r. W połowie maja tego roku firma Expol porzuciła plac budowy i od tamtej pory nic tam się nie dzieje. Niedawno okazało się, że PKP PLK brakuje 3mln zł na inwestycję. Spółka liczy na to, że groszem sypnie marszałek.
To pierwszy generalny remont wiaduktu nad Kunickiego od chwili powstania, czyli od 1928 r. Przy okazji PKP PLK chce też zrewitalizować okolice dworca. BIEL

Źródło: Gazeta Wyborcza, 27 grudnia 2013r.

Advertisements

About Szymon Qavtan Furmaniak

Szymon Furmaniak - społecznik z Dziesiątej. Bibliotekarz, rowerzysta, gracz rowerowego polo, członek Partii Razem.
This entry was posted in Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s