Budowa (pseudo) drogi rowerowej na ul. Zemborzyckiej – fotorelacja bez cenzury

Na terenie dzielnicy Dziesiątej trwa budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Zemborzyckiej, na odcinku Kunickiego – Diamentowa. Wydawać by się mogło, że rowerzyści powinni być z tej inwestycji zadowoleni, jednak po bliższym przyjrzeniu się trasie okazuje się, że jest ona pełna mniejszych lub większych bubli, które nie tylko są niezgodne z prawem, ale wręcz niebezpieczne dla rowerzystów! Jest to kolejny przykład tego, jak lekcewarząco do rowerzystów podchodzą urzędnicy Zarządu Dróg i Mostów, bo o stosowaniu się do przepisów prawa, tj. Standardy Rowerowe czy Polityka Rowerowa nie mówiąc.

Jest to fragment większej całości tekstu na temat infrastruktury rowerowej przy ul. Zemborzyckiej. Więcej informacji oraz zdjęcia pod adresem: www.LublinRowerem.pl

Advertisements

About Szymon Qavtan Furmaniak

Szymon Furmaniak - społecznik z Dziesiątej. Bibliotekarz, rowerzysta, gracz rowerowego polo, członek Partii Razem.
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Budowa (pseudo) drogi rowerowej na ul. Zemborzyckiej – fotorelacja bez cenzury

  1. Nieciekawie to wygląda. Kumulacja bezmyślnych rozwiązań jest przerażająca. Naprawdę trudno mi zrozumieć dlaczego cały czas borykamy się z takimi problemami w planowaniu i realizacji inwestycji. Każdy już się przespał z faktami i wyraził swoją opinię w komentarzach. Do tej pory każdy miał jakiś sposób na tę trasę i teraz też wyjeździ swój własny szlak, ale za każdym razem manewrując między jezdnią a ścieżką, lawirując wśród zdezorientowanych pieszych, podskakując na krawężnikach będzie utrwalał w sobie jakże gorzką myśl, że brakuje nam zaangażowanych ludzi z wyobraźnią, mających realną moc sprawczą, tworzących krwioobieg naszego miasta. Pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa, która na pewno pojawi się po oddaniu trasy do użytku.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s